O firmie

Historia rodzinnego Ogrodnictwa Miler sięga końca XIX stulecia, kiedy to pradziadkowie obecnego właściciela, Ida oraz Erdman Müller przybyli na Śląsk z okolic dzisiejszego Namysłowa, położonego na Opolszczyźnie. Wówczas i dla nich śląska ziemia okazała się być symbolem rozwoju gospodarczego i nieograniczonych możliwości. W 1895 roku zakupili oni ziemię w ówczesnej Królewskiej Hucie i rozpoczęli budowę ogrodnictwa.

Firmę po swoim ojcu przejął jedyny syn, Leopold i wraz z żoną Elfrydą doprowadził do prawdziwego rozkwitu rodzinnej firmy. Na początku XX wieku i w latach 20-lecia międzywojennego, Leopold sprowadzał nasiona z odległych krajów Ameryki Południowej oraz Europy. Otworzył również dwie dobrze prosperujące kwiaciarnie w centrum miasta (jedna w okolicach dzisiejszego budynku Poczty Pojskiej przy ulicy Wolności, druga zaś w okolicach dawnego Kina Colloseum).

Jednakże wraz z wybuchem II Wojny Światowej i wydarzeniami bezpośrednio po niej następującymi, gospodarstwo zostało odebrane Rodzinie Müller na wiele długich lat. Przejęte przez Zakład Zieleni Miejskiej sukcesywnie niszczało. Choć decyzja przywracająca własność w ręce prawowitych właścicieli została wydana w 1958 roku, w rzeczywistości przywrócona została im w 1961 roku. Wówczas, syn Leopolda, Horst wraz z żoną Ruth rozpoczęli odbudowę zdewastowanego ogrodnictwa, powoli przywracając mu dawny charakter.

Przechodzące z ojca na syna rodzinne przedsiębiorstwo dziś spoczywa w rękach czwartego pokolenia, a obecni właściciele-Piotr i Ilona Miler dokonują wszelkich starań, by ogrodnictwo niezmiennie cieszyło się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Stale poszerzają asortyment i wachlarz świadczonych usług, by wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Współpracują z wieloma lokalnymi firmami, jak również z jednostkami samorządów terytorialnych naszego województwa. Nasz materiał roślinny ozdabiał w ubiegłych latach kwietniki Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, rabaty Parku Śląskiego, ulicę Wolności w Chorzowie, rabaty roślinne w Chorzowie, Sosnowcu, Świętochłowicach i Tychach, a także figury przestrzenne w Piekarach Śląskich. Firma wielkokrotnie wystawiała swoje aranżacje kwiatowe w hali Kapelusza Parku Śląskiego podczas Kiermaszu Kwiatów.

Od 1998 roku Ilona Miler prowadzi równolegle firmę Magia Kwiatów, która świadczy usługi florystyczne, a także oferuje profesjonalne zakładanie i pielęgnowanie ogrodów. Dzięki wysokiej jakości usługom z każdym rokiem firmie przybywa zadowolonych klientów, co niezwykle cieszy i satysfakcjonuje właścicieli.